Нещодавно ми звикали до життя на карантині, до його ритму, до віддаленої роботи вдома. І вже зовсім скоро на нас чекають його послаблення та знову потрібно буде пристосовуватись до нових ритмів життя. Більшість людей повиходять на свої звичні місця робіт. Та як знову пристосуватись до колись звичного нам життя та залишатися бадьорим на протязі всього дня? Давайте розберемося.
Найголовніше правило бадьорого дня – сон. Якщо ви хочете відчути себе енергійним з самого ранку - виспіться напередодні.
Візьміть свій сон під контроль, поки він не зробив це за вас. Лягайте спати на 15 хвилин раніше, ніж вчора. За годину до сну приберіть гаджети, та спробуйте розслабитись.
Для кожної людини має бути своя індивідуальна тривалість сну. Та потрібно пам’ятати, що сон коротше 6 - 8 годин призводить до падіння рівня глюкози. Іншими словами, дефіцит сну призводить до того, що в людини може бути «заторможеність» протягом дня.
Організму потрібен рух. Відсутність енергії - перша ознака, що час звернути увагу на свій організм. Поставте будильник на кожну годину робочого часу та виділіть хоча б п'ять хвилин на фізичні вправи. Вставайте з робочого місця та пройдіться. Зробіть декілька вправ для рівної постави.
Ніколи не відмовляйтеся від короткого відпочинку на користь роботи. Нехтування перервами або часом і обідом підсилює відчуття втоми.
Під час перерви змінюйте обстановку, виходьте на вулицю або подихайте свіжим повітрям біля відчиненого вікна. Кисень додасть нового припливу енергії.
Слідкуйте за своїм розкладом, заздалегідь позбудьтеся від марних справ (таких як гортання стрічки в соцмережах) або порожніх телефонних розмов. Заплануйте свій день так, щоб ніякі справи не «крали» вашу енергію.
З вечора складіть список справ на наступний день. Виділіть з них важливіші та терміновіші, і намагайтеся дотримуватись цього списку. Так у вас залишиться мінімум часу на марні справи, які позбавляють енергії.
Слідкуйте за своїм харчуванням, не забувайте про прийоми їжі. Відчуття голоду призводить до зниження енергії. Їжте часто, але невеликими порціями. Через переїдання вся енергія організму буде займатися переварюванням їжі. Продуктивно працювати в таких умовах буде важко. Варто відмовитись від солодощів на користь бадьорості. Радість від солодкого швидко змінюється почуттям сонливості. Замість швидких вуглеводів почніть вживати цільнозернові продукти. Організм переробляє їх повільно, тому довше залишається в бадьорому стані.
Якщо вам терміново потрібно підбадьоритися, зробіть кругові оберти головою, нахиліть голову вправо і вліво. Випряміть спину, та зробіть декілька нахилів назад та в боки. Такі рухи підбадьорять та позбавлять сонливості.
Автор Софія Таран