Багаті люди які добилися всього самі, діляться на дві групи: ті хто ризикує, та ті хто економить.
Ризикові багатії – звикли покладатись на удачу. Вони мають бути сміливими, розумними, наполегливими, кмітливими. Але такий формат в гонитві за багатством підходить далеко не кожному, адже не кожен витримає великої напруги, та й можливість втратити все – завжди присутня.
Економні багатії роками збирають своє багатство, скорочуючи витрати і багато в чому відмовляючи собі. Відкладені кошти вони потім розумно інвестують. Такий шлях до багацтва займає значно більше часу. Люди цієї категорії зазвичай не схильні до ризику, більшу частину свого життя працюють і живуть досить скромно. Все, що потрібно - це дисципліна, старанність і стриманість в поводженні з грошима.
Поради та стратегії в заощадженні:
1. Візьміть за звичку відкладати зі своєї зарплати 20% або більше. Поставте собі за мету, заради якої ви будете відкладати гроші, і не збивайтеся з курсу. І робіть так, допоки не накопичите бажаної суми, аби потім розумно інвестувати свої заощадження. Привчайте себе економити з найпершої зарплати - 10%, 5% або хоча б 1%.
2. Навчіться витрачати кошти з розумом. Купуйте якісні товари або послуги за вигідними цінами. Купуйте лише ті речі, які вам дійсно потрібні.
3. Уникайте спокуси жити пропорційно своєму доходу. Коли дохід росте - ростуть і запити. Це часто відбувається з тими, хто раптом став заробляти більше. Але якщо ви хочете розбагатіти, потрібно вміти стримувати в собі порив тут же спустити зароблене. Незалежно від того, в який момент до вас повернеться успіх, не варто міняти свій життєвий уклад. Не купуйте речі, які насправді не потрібні.
4. Робіть гроші невидимими. Невидима зарплата - це та, яку тут же відклали подалі, щоб баланс поточного рахунку не спокушав вас на зайві витрати. Відкрийте ощадний рахунок, або просто відкладайте одразу ж у своє «грошосховище» певну суму. Так ви зможете витратити тільки ту суму, яка у вас залишилась.
5. Робіть списки своїх майбутніх витрат. Мінімізуйте свої витрати, наперед прорахувавши скільки ви за місяць маєте витратити коштів на житло, чи комуналку. На їжу старайтесь витрачати не більше 15% зарплати, на розваги – не більше 10%, на авто не більше 5%, і т.д.
6. Уникайте спілкування з розтринькувачами. Якщо ви хочете перейняти корисні грошові звички, все просто: потрібно спілкуватися з тими, у кого ці звички є, і захистити себе від тих, у кого їх немає.
7. Залучіть до розумного заощадження всю родину. Вони мають поділяти ваші погляди, та прагнення до збільшення сімейного бюджету. Організуйте чудову команду, в якій гроші будуть відкладатися, витрачатися та вкладатися за взаємною згодою.
Автор Софія Таран