В будь-якій справі головне - почати. В наше время не было времени, когда учились, формировались / знались, были вердикты спора, решительно, час проходил, а спосиб житался за независимость. В нашем спортивном зале есть все, что нужно, чтобы отправиться в путешествие, пройти ранние пробные залы, пройти в тринажерный зал, решив за два дня до появления «справочной» справки.
На жаль, в нас не розвинутий культ спорту, у країнах далекого сходу о п’ятій-шостій ранку ніде яблуку впасти, люди збираються на спільну йогу, біг тощо. В Західній Європі звична справа коли співробітники «прибігають» на роботу, приймають душ, переодягаються в офісний одяг, ввечері – зворотна процедура. В нас спільні заняття спортом радше виняток аніж правило.
Одна із основних проблем – ми боїмося постати у незручному становищі, показати свої вади, слабку фізичну форму. Це, напевно найголовніша перешкода. Ти не можеш жодного разу підтягнутись на перекладині, пробігти 300 метрів, жмеш від грудей не 60 а лише 40/20 кілограм і тобі соромно.
Викинь це із голови, якщо твої друзі/знайомі почнуть глузувати – прекрасно – шли їх подалі, вони тобі точно не друзі. Від таких людей не дочекаєшся ані підтримки ані допомоги. Жоден тренер та спортсмен не глузуватиме із людини, яка старається (якщо ти перед цим не розказував(ла) що ти майстер спорту).
І так, розпочнемо.
- Вибери той вид спорту, яким хочеш зайнятись.
- Обери час для заняття спортом. Інтенсивні тренування краще робити через день, почни із легких тренувань по 30-40 хвилин на день.
- Слідкуй за раціоном. Намагайся пити більше води.
- Будь відкритішою(им): зроби пост у соціальних мережах про початок зайняття спортом, запропонуй знайомим приєднатися. По перше, - разом веселіше, по друге - знайомі не дадуть залишити заняття спортом, по третє – ти розшириш коло спілкування.
- Перед початком занять спортом зроби кілька селфі, запиши свої параметри, запиши свої максимальні фізичні можливості (скілки можеш пробігти/пройти, «вижати від грудей», підтягнутись на перекладині тощо). Роби такі нотатки щомісяця. Через пів року своїм прикладом зможеш надихати інших.
Не слід одразу давати своєму організму великі навантаження. Якщо на наступний день в тебе болять м’язи, не можеш спускатись по східцях – однозначно зменшуй навантаження.
Пам’ятай, спорт має приносити задоволення, якщо не хочеш займатись одним видом – змінюй його, спробуй нетрадиційні заняття – йогу, медитацію, спробуй себе у бойових мистецтвах, ігрових видах спорту. Починати займатись спортом ніколи не пізно!
Кожен день – це боротьба з нашою лінню.
Напиши історію про те як ти почав(ла) займатись спортом, ми її обов'язково опублікуємо та це надихне інших читачів.
Автор Олександр Квашук