Нульова температура на вулиці сприяє розмноженню вірусів та мікробів. Притемпературі -5 та нижче віруси не виживають. Дивлячись на весну, яка змінила осінь слідкраще подбати за своє здоров'я.
Хворіти ніхто не полюбляє, нежить, підвищення температури, слабкість, кашель – не найприємніші симптоми, які супроводжують ГРЗ. Як вберегтись від простудних хвороб? Ми бідібрали прості та дієві методи. А також заходи, яких слід уникати.
Щеплення
В більшості європейських країн щеплення від грипу - це норма. Як правило, щороку нас атакують різніштами вірусів. Медики розробляють вакцини, які на 90% зменшують ймовірність захворіти. На жаль, в Україні до щеплень ставляться із недовіірою. За статистикою, щеплення від вірусів проходить 25% населеня, що робить нас набагато уразливішими до недуг.
Тепле взуття
Ті хто кажуть, що не потрібно теплоодягатись, імунітет сам повинен спарвлятись із холодом не зовсім праві. Варто одягатись в міру. Велика кількість одягу під час ходьби (навіть на холоді) породжує підняття температури тіла та потовиділення, як наслідок, навіть після заходу в приміщеня та зняття верхнього одягу бідь-який протяг збільшує шанси виникнення застуди.
Обов'язково повинне бути тепле взуття, оскільки саме від переохолодження ніг збільшується ймовірність простуди.
Збалансоване харчування та фрукти
Взимку нашому організму не вистачає вітамінів. Домашні консервації, морожені фрукти – саме час винищувати запаси. Свіжі фрукти краще вживати лише сезонні, - цитрусові, яблука, ананаси. Недоїдання на переїдання шкодить організму та спричиняє загальне послаблення імунітету, тому щоб бути здоровими та не відростити на весну животик вживайте більше білків, менше жареної їжі.
Здоровий сон
Ще нікому не пішло на користь недосипання. Для кожної людини норма сну індивідуальна. Для когось це 5 годин, для когось 7. Якщо вам необхідно більше ніж 8 годин для сну, - намагайтесь змінити режим дня, раціон тощо.
Менше стресів, перенапружень
Як правило, наш імунітет сам може справитись із більшістю хвороб, при стресових ситуаціях наш імунітет зникає тому наш організм має мало шансів не захворіти. Згадайте, перед важливими звітами, доповідями часто буває що ви нездужаєте: порушення режиму сну, стрес, перенапруження.
Часте провітрювання кімнати
Ми проносимо додому мікроби на одязі, взутті, перебуваємо в офісах із людьми, які можуть бути носіями вірусів. Часте провітрювання приміщень сприяє рециркуляції повітря та зменшує шанси вірусів. Мікроби краще розмножуються в теплому середовищі, ц еще одна причина знизити температуру приміщень та провітрювати їх.
Заняття спортом
Спорт не тільки допомагає зігнати зайву вагу, наростити м’язи а й покращити імунітет. Заняття спортом нормалізує тиск, сприяє кращому кровообігу, обміну речовин, покращує емоційний стан. Тому досить лінуватись вперед в спортзал чи спортивний майданчик, будь-який клаптик доріжки де не їздять авто.
Загалом, не має панацеї від сезонних вірусних захворювань, проте щеплення, здоровий спосіб життя, заняття спортом, збалансований сон максимально зменшать ймовірність ураження недугами. Не хворійте та бутьте щасливими.
Напишіть нам свої рекомендації щодо здорового способу життя та покращення імунітету, ми їх обов'язково проаналізуємо та в разі використання у наступних статтях зазначимо Ваше авторство.
Автор Олександр Квашук