Ми часто відчуваємо втому, слабкість, апатію. У своїй більшості відіграє роль постійний фоновий стрес, який ми відчуваємо з різних причин. В даний час, ми пристосовуємось до зовсім нового ритму життя – самоізоляція. І в зв’язку з цим, в нас виникає багато незручностей. Вимушене перебування в чотирьох стінах, тривоги, переживання, різна суперечлива інформація нас дуже гнітить. Постійний перегляд стрічки соцмереж змушує ще гостріше реагувати на власний стан, коли ми порівнюємо його з яскравими картинками чужого життя. Все це відчутно впливає на психологічну стійкість і може посилювати загальний стан втоми і тривоги.
Які можуть бути наслідки, та як з ними боротись:
- Слабкість і стомлюваність ведуть до апатії, зниження продуктивності та працездатності
Що з цим робити:
Складайте на кожен день список справ, розділяючи завдання на важливі, термінові і ті, виконання яких приносить радість. Протягом дня ви можете чергувати пункти, винагороджуючи себе за виконання особливо складних завдань.
- Накопичення справ і завдань формують почуття провини та невпевненість у власних силах
Що робити:
Варто частіше робити перерви в роботі, особливо вдома: перемикайтесь на якусь побутову (але обов'язково приємну) роботу. Згадайте свої старі хобі, які вам завжди подобалися, виділіть на них час, - це допомагає створити атмосферу успіху і знизити тривожність і страх перед невдачами.
- Блідий вигляд. Зміни в зовнішності стають все помітніші, і це ще більше додає негативу
Що з цим робити:
Якщо прогулянки в даний момент недоступні, провітрюйте повністю квартиру хоча б раз у дві-три години, щоб забезпечити приплив свіжого повітря. Виконуйте просту гімнастику для очей: дивитися у вікно, кожні 20-30 секунд переміщаючи погляд з близьких предметів на віддалені. Це допомагає компенсувати навантаження на зір при вимушеному сидінні вдома. Візьміть собі за звичку, частіше робити зарядку, це розвантажує думки та бадьорить.
Автор: Софія Таран