1 маска на чергування та відсутність халатів: чи готова міська лікарня Ужгорода до COVID-19 – ця публікація в інтернет виданнях викликала резонанс.
Адже з одного боку, чиновники обласної ради звітують, що готові до епідемії коронавірусі, зокрема забезпечені засобами захисту. З іншого – лікарі ствреджують протилежне: масок, костюмів та інших засобів захисту недостатньо, люди бояться йти на роботу, аби не наражати на небезпеку себе і свої сім’ї.
Це – Євген Смерековський, хірург Ужгородської міської лікарні, розповідь якого про нестачу засобів захисту та роботу під час епідемії коронавірусу сколихнула громадськість.
Аби з’ясувати, чи дійсно це так, знімальна група зустрілася з лікарем одразу після чергування 8 квітня. Пан Євген каже, 10 масок потрібно на добу! А отримав стільки від початку карантину, а це майже місяць. Тому шукає і купляє засоби захисту за свій кошт, аби вберегти себе і родину.
А тим часом, у ЗМІ обласні чиновники звітують про забезпечення та готовність до епідемії коронавірусу у краї. Головний лікар Ужгородської клінічної лікарні не підтвердив інформацію. Вислав для підтвердження фото.
Медики просто бояться йти на роботу за таких обставин, коли у двох колег вже підтвердили Ковід-19. А скільки поки не виявлено. Якщо медпрацівники з таким захистом і далі будуть контактувати з хворими з підозрою або, які потенційно можуть бути носіями коронавірусу, то незабаром просто нікому буде працювати у лікарнях.
Влада продовжує розказувати, що медики забезпечені всіма засобами захисту, проте факти свідчать про протилежне. Як наслідок - на сьогодні ми маємо 330 медиків в яких підтверджено коронавірус. І це ті лікарі, яких перевіряли. За протоколом, якщо в лікаря не має симптомів коронавірусу, проте він перебував у контакті із хворими на коронавірус без захисного спорядження - в нього не беруть зразки на COVID. Тобто наша статистика - це інформація про ті 20% заражених, в яких наявні певні ускладнення.
До речі, в лікарні, в якій було знято сюжет у чотирьох лікарів виявлео коронавірус. Вони не могли не контактувати з іншими медиками, тому за тиждень-два ми матимемо набагато більше хворих-медиків.
В лікарнях не вистачає не тільки засобів індивідуального захисту, а й звичайних щіток, мила, пральних порошків, детальніше можете прочитати тут https://nasha.com.ua/ru/medreforma-v-d-abo-velikij-deriban-patsntv-zmushuyut-kupuvati-navt-pralnij-poroshok/