Мертве море «Асфальтове» – одна з найсолоніших водойм світу. Площа Мертвого моря - 1050 км², довжина - 76 км, середня глибина - 335-356 м. Узбережжя Мертвого моря є найбільш низинною частиною суші на Землі. Поверхня водойми знаходиться на 400 метрів нижче рівня світового океану.
Про саме море ходить безліч чуток та легенд. Вважається, що у цьому морі неможливо потонути (але чи це так, дізнайтесь в статті).
Вода моря та грязі визнані цілющими.
Мертве море виникло багато століть тому. Водойма формувалася протягом мільйонів років. Спочатку на цьому місці було Середземне море, але згодом його розміри і форма змінилися. Це призвело до потрапляння солі, гіпсу, глини, сланцю та пісковику з дна, так утворилася невелика водойма, яка зараз і є Мертвим морем.
Вчені досить довго мізкували голову, в чому загадка цеї водойми, та в результаті досліджень виявилось, що дощова вода сприяє руйнуванню каменів. Таким чином вони перетворюються в іони хлориду натрію. Це і є та сама сіль.
Насправді Мертве море - це озеро. Однак через велику кількість солі у воді його заведено називати саме морем. Зміст мінералу в ньому у 10 разів вище, ніж в будь-якому іншому природному водоймищі. Але Мертве море не найсолоніше в світі, як прийнято вважати. Конкуренцію в цьому йому складається озеро Ассал.
Рівень води в Мертвому морі щороку знижується приблизно на 100 сантиметрів. В результаті зменшується і розмір водойми. Це помітно по знімках з космосу.
У Мертве море впадають прісні річки, і цікавим є те, що рівень солі і склад води залишаються практично незмінними.
Вода Мертвого моря багата мінералами, що позитивно впливає на шкіру та організм людини. Після купання в цій воді шкіра стає дуже м'якою та ніжною. Але перед купанням треба переконатись, що на шкірі немає порізів, тому що тоді без неприємних відчуттів не обійтись.
Клімат біля Мертвого моря є унікальним, вологість повітря є дуже низькою, при тому, що в цій зоні спостерігається 330 сонячних днів на рік. Кількість опадів тут мінімальна, температура повітря вдень близько 35 градусів. Унікальний клімат призводить до утворення в повітрі додаткового кисню та брому. Дихання цим повітрям - розслабляє. При цьому кількість ультрафіолетових променів - дуже низька, отримати опіки засмагаючи тут не можливо. Це пов'язано з природними шарами в повітрі, які захищають від ультрафіолету.
Плавати в Мертвому морі - досить складно. Щільна, солона вода допомагає триматися на поверхні, але для плавання необхідно занурення окремих частин тіла. На цьому етапі зазвичай виникають труднощі. Відчуття схожі з плаванням в жилеті або нарукавниках.
І ще одним хибним міфом є те, що в Мертвому морі неможливо потонути. Тут регулярно тонуть люди. Це друга за рівнем смертності водойма в Ізраїлі. Це обумовлено складністю пересування у воді. При виникненні судоми або іншої проблеми людині просто складно дістатися до берега. Солона вода погіршує ситуацію. Попадання цієї води в організм сприяє швидкому зневодненню. В результаті людина втрачає сили.
На березі Мертвого моря є лікувальні грязі, які допомагають при шкірних хворобах. Але тривалий час тримати грязі на шкірі - не рекомендується, бо це може викликати роздратування шкіри.
Речовини, що отримуються з Мертвого моря, активно застосовуються в косметології з яких ізраїльтяни розробляють різну продукцію.
Обов’язково якось відвідайте це чудове місце!
Автор Софія Таран