Курс валют: $ - 27.0 / 27.4; € - 30.3 / 30.9
Написати в редакцію
X

Дякуємо що ви з нами!

Цікаві факти про лінь, та як з нею боротися

05-03-2020

1697

 

 

 

Лінь - почуття, з яким в тій чи іншій мірі стикається кожна людина. Це «мати всіх вад». До ліні схильні люди різних вікових груп, статі та фінансового статусу. Фактично, з нею стикається 100% населення нашої планети. Напад може мати різну тривалість. Комусь вдається швидко подолати лінь і взяти себе в руки. Інші - можуть годинами або навіть цілодобово лежати на дивані і нічого не робити. Чому ж так відбувається? Що взагалі відомо про лінь? І чому одні можуть боротися з нею, а інші - ні? У цій статті ми розкриємо цікаві факти про лінь, які допоможуть краще зрозуміти її природу. 

 

 

 

Особливості ліні

 

Лінь, як і інші проблеми та захворювання, має свої симптоми. Фахівці порівнюють її з сплячкою, в яку впадають тварини взимку. Однак лінь може наздогнати людину фактично в будь-який час року і час доби. Тривалість нападу може бути від 12 годин до 2-х тижнів. Цікаві факти про лінь в тому, що лінь має сезонний характер . Найчастіше вона проявляється в весняний час. Вчені пояснюють це недостатністю вітамінів в організмі людини. Одночасно з цим з’являються теплі сонячні промені, які змушують людину ніжитися в них. Що стосується часу доби, коли зазвичай виникає лінь, в даному випадку все залежить від особливості біоритму. Наприклад, «жайворонків» лінь працювати у вечірній час. «Совам» - вранці. Щоб підвищити ефективність роботи, важливо враховувати біоритми і виконувати обов'язки в той період, коли комфортно. Однак, це можливо далеко не завжди. Особливо, якщо людина є найманим працівником. За статистикою люди часто нудьгують на робочому місці. Це відбувається, якщо розпорядження керівництва здаються людині дурними і непотрібними. Приступу ліні сприяє відсутність інтересу до роботи. Все це нормальна реакція організму. Тобто подолання ліні залежить тільки від людини і його сили волі. Однак існують і патологічні стани, при яких пацієнту не хочеться нічого робити, виникає апатія. Йдеться про нестачу в організмі мелатоніну. Це захворювання, яке потребує втручання фахівця і ретельного обстеження. Цікаві факти про лінь в тому, що в результаті досліджень вчені з'ясували, що жінки набагато більш ліниві, ніж чоловіки. Лікарі рекомендують жінкам користуватися спеціальною дієтою, що сприяє виробленню мелатоніну. Для цього необхідно вживати в їжу овочі і фрукти. При цьому і виснажувати себе інтелектуальною або фізичною працею - не варто. Вчені стверджують, що насправді іноді лінуватися - корисно для здоров'я. Головне - у всьому знати міру. Не варто весь день валятися на дивані. Краще прогулятися на свіжому повітрі або подрімати влітку в тіні дерев. Таким чином людина відпочиває, лінується і одночасно з цим дихає свіжим повітрям. 

 

 

 

 

 


Класифікація ліні

 

Фахівці навіть навчилися ділити ледарів на класи. Наприклад, тих, хто лінується в результаті низького тонусу організму, називають - ослабленими. Боротися з лінню в даному випадку - не має ніякого сенсу. В першу чергу потрібно підвищити тонус. Для цього необхідно приймати вітамінні комплекси, багато гуляти, робити зарядку, плавати, займатися йогою. Також людина має налагодити повноцінний сон . Другий тип ледарів - нудьгуючі. Вони лінуються займатися робочими питаннями просто тому що не люблять свою діяльність. Вона здається їм нудним і нецікавим. Якщо ж в колективі багато нецікавих людей, це тільки посилює проблему. Щоб впоратися з приступом, досить просто змінити вид діяльності. Для цього потрібно зізнатися самому собі, що поточна робота - це не ваше. Нова цікава діяльність - рішення проблеми. Якщо вона зможе захопити людину, лінуватися просто буде ніколи. Наступний тип - неорганізований людина . Це найбільш складний випадок. У даній ситуації необхідно щодня складати собі план дій і розписувати все буквально по годинах або навіть хвилинам. Далі, потрібно чітко слідувати підготовленим графіком. Якщо щось не виходить, не варто впадати у відчай. Важливо продовжувати планувати свій день. Якщо ж все пройшло, як було задумано, слід підбадьорювати і винагороджувати себе. У графік можна навіть включити, наприклад, півгодинне лежання на дивані. І останній тип - винахідник. Це той випадок, про який йдеться в приказці: «Лінь - двигун прогресу». Цей тип ледарів полегшує суспільству і самому собі життя. Він готовий винаходити все, що завгодно, лише б докладати якомога менше зусиль. Наприклад, лінь мити посуд - створить спеціальну машину, лінувалася прати - пральну і т.д. Якщо ви відноситесь саме до даного типу, є шанс стати популярним і придумати щось дійсно геніальне, що здатне полегшити життя багатьом людям .

 

 

 


Знамениті ледарі:

З лінню стикаються, як звичайні люди, так і генії. Так, наприклад, Ейнштейн, Пікассо , Дарвін і Черчилль жахливо вчилися в школі. Їм просто було ліньки годинами сидіти над підручниками. В результаті всі вони уславилися ледарями. Вчителі навіть припускали, що вони розумово відсталі. Правда, тут вони помилялися. Колись ще Гоголь говорив, що найнебезпечнішим ворогом людини є саме лінь. Він на собі випробував це почуття. 

Ще трохи цікавих фактів про лінь:

Лінь може утворитися через надмірні навантаження. Також вона виникає в результаті падіння цукру в крові , при проблемах в роботі серцево-судинної системи. Хронічна лінь або втома - привід якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря. Австралійські фахівці звинувачують в ліні так званий - «синдром мотиваційної недостатності». Хворобливий стан виникає у 20% населення Землі . Проблема супроводжується апатією. Самостійно впоратися зі станом - досить складно. При цьому психологи переконані, що лінь виникає в результаті негативних емоцій. Це може бути страх , образа, почуття провини та інше. Ліні складно протистояти. Набагато простіше запобігти її виникненню. Для цього необхідно розібратися в собі і виявити причини виникнення ліні. Цікаві факти про лінь в тому, що коли людина лінується, вона прагне знизити витрати енергії. Це відноситься не тільки до фізичних навантажень, але і до розумової праці. І якщо надмірне фізичне навантаження - не принесе людині користі, то лінь мозку поступово призводить до зниження його пластичності. Простими словами - людина починає деградувати. Тому важливо постійно тренувати мозок , навіть лежачи на дивані перед телевізором. Для цього зовсім не обов'язково доводити складні теореми, досить будувати плани на наступний день, мріяти або придумувати собі інші завдання. З лінню можна і потрібно боротися. Вона здатна відібрати більшу частину життя людини. А адже в цей час можна дізнаватися щось нове та цікаве . Відвідувати інші країни і т.д. Так навіщо ж втрачати цінні моменти свого життя.

 

 

 

Автор: Софія Таран

 


 

08-22-2020 5336

Zoloti

08-19-2020 1815

Zoloti

08-19-2020 1101

Zoloti

08-18-2020 9257

Zoloti

08-13-2020 7146

Zoloti
Привітання Олександра з Днем ангела. Характер імені Олександр.

08-13-2020 18949

Zoloti
14 серпня - Медовий Спас. Як правильно провести день та чого не можна робити

08-12-2020 5765

Zoloti
12 серпня - День молоді. Привітання зі святом

08-09-2020 4513

Zoloti
Перевірений рецепт для прикорму помідорів та інші маленькі хитрощі

08-09-2020 5905

Zoloti
Привітання з Днем будівельника

08-09-2020 8369

Zoloti
Молитва до святителя Пантелеймона, яку читають 9 серпня

08-08-2020 12348

Zoloti

08-08-2020 1245

Zoloti

08-04-2020 3820

Zoloti

08-03-2020 4559

Zoloti

07-29-2020 935

Zoloti
28 липня у віці 33 років, вийшов з соцмереж Алєксандєр Усік. І не повернувся

3209

Zoloti
З Днем ангела Юлії! Найцікавіше про Юлічок: значення імені, походження, характер. Привітання з Днем ангела

07-28-2020 16797

Zoloti
Привітання з Днем ангела Валентини

07-27-2020 20391

Zoloti
Привітання з Днем ангела Володимира

07-27-2020 4213

Zoloti
28 липня - День хрещення Русі. Як відбувалось хрещення та його наслідки

2601

Zoloti
Розвінчано найпопулярніші міфи про секс