Курс валют: $ - 27.3 / 27.7; € - 33 / 33.6
Написати в редакцію
X

Дякуємо що ви з нами!

Що робити, якщо чоловік кричить на дитину

04-29-2020

1091

Що робити, якщо чоловік кричить на дитину?

 

Мій чоловік вважає нормальним і правильним виховувати дітей криком. Трохи що не так - діти шумлять, іграшки розкидані, вередують - наш тато кричить. Молодшому рік, він ще не розуміє, просто лякається і плаче, а старша дочка вже починає віддаляться...

 

Що робити якщо чоловік кричить на дитину

 

ЧОМУ ЧОЛОВІК КРИЧИТЬ НА ДИТИНУ?

 

Якщо вам знайома ця проблема, читайте статтю до кінця. Сьогодні я розповім, як впоратися з криком і допомогти чоловікові стати найкращим батьком на світі.

 

 

Для початку давайте визначимо, чому ваш чоловік кричить на дітей. Для цього може бути декілька причин:

 

 

 1. Відсутність гарної рольової моделі поведінки. Ймовірно, в родині чоловіка було прийнято спілкуватися з дітьми на підвищених тонах. Він не знає, що це не є норма, і не розуміє, що можна інакше. Можливо, у чоловіка взагалі не було батька, а якщо і був, то типовий - емоційно відсутній. У такому разі син ввібрав зневажливе ставлення до себе, а, ставши батьком, транслює його далі.

 

 

 1. Перевтома або хронічний стрес.Якщо у вашого чоловіка немає можливості повноцінно відпочити після роботи, він, швидше за все, буде зливати роздратування на близьких. Не маючи сил на нормальне спілкування з дітьми, йому простіше накричати, таким чином забезпечивши собі тишу і спокій на якийсь час.

 

 

 1. Хронічне внутрішнє напруження, пригнічений гнів- все це призводить до того, що чоловік і писку витримати не може. Навіть дрібниця виводить його, стаючи останньою краплею. Не розуміючи, що причина всередині, чоловік "зливає" емоції назовні.  При цьому причини внутрішнього напруги можуть бути самими різними - залежність від матері, туга по батькові, нереалізованість у професійному та фінансовому планах та ін.

 

 

 1. Безсилля і навіть страх.Чоловік не знає, як бути батьком. Він не розуміє, як поводитися з дітьми і не справляється з ними. Він хотів би знати,як стати хорошим папою, але банально розгублений і безпорадний. Виказати свою слабкість - значить, визнати свою неспроможність як батька, а це удар по і так крихкому его.

 

 1. Гнівливий характер.Так, може бути крик - це не наслідок, а риса характеру вашого чоловіка. Якщо він у такому форматі спілкується з іншими людьми - що ж, залишається тільки змиритися. Головне в цій справі, навчитися не сприймати гнів на свій рахунок.

 

 1. Психічні відхилення.Якщо крик супроводжується фізичним або емоційним насильством, якщо чоловік б'є дитину або вас - це привід звернутися за допомогою у відповідні структури. На жаль, часто єдиний спосіб захистити себе і дітей - повністю порвати стосунки з токсичним батьком. Я сподіваюся, серед моїх читачів нікому не знадобиться цей рада. Однак, якщо ви розумієте, що це ваша історія - напишіть мені в директ в инстаграме, і ми спробуємо разом знайти вихід.

 

Що робити якщо чоловік кричить на дитину

ЩО РОБИТИ?

 

Своїми криками чоловік, звичайно, заслуговує порцію обурення та докорів, проте перед тим як кричати на нього у відповідь пам’ятайте наступне:

 

 

 

 1. Критикаі обурення на чоловіка, можливо, цілком справедливі. Однак, під їх впливом чоловік - усвідомлює він це чи ні - відчуває почуття сорому за свою неспроможність. Це почуття служить серйозною загрозою для його его, а значить, він буде оборонятися. Суворо і нещадно. Від цього відносини будуть закономірно погіршуватися, а ось батьківські якості - ні. Тому важливо шукати шляхи, які допоможуть вам з чоловіком об'єднатися проти проблеми, а не воювати один з одним.

 

 1. Ваша войовничість проти криків на дітей пов'язана з їх захистом, однак перевірте: кого ви більшою мірою захищаєте - себе або дітей? Адже діти часто самі знаходять вихід з напружених ситуацій у відносинах з батьком - парирують його напад, ігнорують його слова або просто не приймають близько до серця.

 

Проте, якщо ви зберегли біль від несправедливого поводження в дитинстві, то в дитині будете бачити себе маленьку і відчайдушно кидатися в бій. Адже зараз ви можете постояти за себе, а тоді не могли.

Дитячі проекції вибивають вас із дорослої позиції, а значить, в цьому стані ви не в змозі діяти розсудливо. Усвідомлення своїх власних ран допоможе вам відокремити реальність від проекцій.

 

 

 

ЯК ЖЕ ДІЯТИ, ЯКЩО ЧОЛОВІК КРИЧИТЬ НА ДИТИНУ?

 

 

Пам'ятайте, що тато вам не мама

 

Більшість чоловіків по своїй природі більш жорсткі і вимогливі в питаннях виховання, особливо коли справа стосується синів. М'яка, співчуваюча мама і вимогливий батько - це нормальне і здорове розподіл ролей у сім'ї. Саме вимогливий, а не жорстокий. Якщо у вас син - ближче до підліткового віку йому буде корисно вступити в невелику конфронтацію з суворим батьком, щоб успішно відокремитися і стати самостійним.

 

Обговоріть правила, які полегшать спілкування з дитиною

 

Домовтеся, що ви дитину лаєте, а за що ні. Якщо у вашій родині допустимі покарання - визначте, за якісь провини яке покарання слід, чи існує альтернатива і пом'якшувальні обставини. Обговоріть ключові моменти, і, якщо треба, запишіть їх.

 

Коли ваш чоловік чітко сформулює суть претензії, можна допомогти йому, час від часу пом'якшуючи дратівливі ситуації. Наприклад, він кричить, коли дитина заважає йому працювати чи відпочивати. Постарайтеся відвернути малюка на той період, поки тато буде зайнятий. Озвучте, чому його не можна турбувати якийсь час: "Татові потрібно закінчити важлива справа, давай зараз ти пограєш зі мною, а коли тато закінчить - він буде весь у твоєму розпорядженні".

 

М'яко впливати на переконання чоловіка про виховання

 

Припустимо, ваш чоловік вважає, що дітей треба карати, інакше вони виростуть егоїстами і маніпуляторами (знайомо, так?). Алгоритм ваших дій:

 

 1. Приєднайтесь до його переконанням.Підтвердіть що так, таке трапляється, від неправильного виховання діти можуть вирости егоїстами і маніпуляторами.

 

 1. Розширте рамку. Скажіть, що так буває, але буває і по-іншому. Наведіть приклад, а ще краще - задавайте навідні запитання: "А буває таке, що дитину не карають, що він росте в любові, а він виростає добрим чуйним людиною і не маніпулятором?"

 

 1. Знайдіть приклади що це підтверджують серед ваших друзів та знайомих.

 

Поговоріть про майбутнє

Запитайте чоловіка, як би він хотів, щоб діти розповідали про нього своїм друзям і коханим, коли стануть дорослими? Яким він хоче запам'ятатися? Яких дітей виростити?

 

Запитайте:

 

 • Ким би ти хотів бути для наших дітей?

 

 • Що б ти хотів, щоб говорили про тебе твої діти, коли виростуть?

 

 • Що б ти хотів зробити для свого роду?

 

 • Що ти думаєш про правила, які дісталися тобі від сім'ї твоїх батьків?

 

 • Що ти хочеш змінити, а що - зберегти і передати далі?

 

Що робити якщо чоловік кричить на дитину

Відомо, що у дівчинки, на яку кричить батько, висока ймовірність вибрати собі в чоловіки грубого і неповажного людини. І навпаки - дівчинка, чий батько був до неї ніжний, має всі шанси зустріти людину, який буде так само дбайливо до неї ставитися.

 

 

Син жорстокого батька буде таким же жорстоким і грубим по відношенню до своєї дружини і дітей. Хлопчик, чий батько з одного боку уважний і турботливий, а з іншого - уміє встановлювати межі, виростає не тільки чуйним, але і впевненим у собі.

 

 

Донесіть до чоловіка: від того, як виховувати дитину, залежить його щастя у дорослому житті.

 

 

Зробіть батьківським девізом вашої родини фразу "Дитина поводиться добре, коли може"

 

 

Більшість чоловіків з працею переносять сильні дитячі емоції, сльози, крики, ниття і істерики. Це пов'язано з їх вихованням, з тим, який досвід поводження з власними сильними емоціями вони отримали в дитинстві. Тому регулярно і невпинно повторюйте чоловікові: дитина веде себе зараз так, тому що відчуває сильні емоції, з якими поки не здатний впоратися, а зовсім не тому, що хоче роздратувати тата чи применшити його авторитет. Дитині зараз потрібна ваша допомога - сильних, надійних і люблячих батьків.

 

 

Є така фраза: "Собаки гавкають, кішки нявкають, а діти плачуть". Дитячі сльози - це просто частина батьківства, яку потрібно витримати.

 

 

Підвищуйте авторитет чоловіка в очах дітей, створюйте культ папи

 

 • Культ папи в сім'ї створюється мамою. Ось кілька способів:

 

 • коли чоловік приходить з роботи, радісно кричіть дітям: "Ура, тато прийшов!". Створіть ритуал прощання з папою перед його відходом на роботу, і ритуал зустрічі тата з роботи.

 

 • кожен раз розповідайте чоловікові, як дитина радіє з того, що зробив тато.

 

 • підкреслюйте, як дитина чекає якогось спільного події, нехай навіть короткої поїздки, яку можна здійснити тільки з татом (наприклад, в магазин чи на мийку).

 

 • розповідайте чоловікові, як ви всією сім'єю чекали його з роботи - згадували його протягом дня, дивилися фотографії, готували вечерю разом.

 

 

 

Не скаржтеся на дитину чоловікові

 

Не говоріть про свою безпорадність у питаннях виховання, адже реакція чоловіка може бути зовсім не тією, яку ви очікуєте. В бажанні захистити вас, він може перегнути палицю в покаранні дитини.

 

Хваліть

 

Частіше хваліть чоловіка за те, що у нього виходить, давайте позитивну зворотний зв'язок. Щоб похвала була корисною і звучала природно, озвучуйте конкретні дії, а не якості чоловіка. Так ви покажете, що він робить добре, і це допоможе йому ставати все краще і краще. Ось кілька прикладів вияву вдячності, захоплення і похвали:

 

"Ти висловлюєш дуже мудрі ідеї з приводу виховання!"

 

"Мене захоплює, як відповідально ти підходиш до питання безпеки нашої дитини!"

 

“У тебе дивовижна здатність смішити нашого сина! Мені так приємно спостерігати за вами!"

 

“Ви з донькою весь час вчасно виходите з будинку в школу. Я б так не змогла. Ви такі молодці!"

 

Зрозуміло, це лише приклади, і найважливіше - щоб похвала була щирою і справжньою для вас.

 

Поважайте погляди чоловіка на виховання та його право на них.

 

Починайте питання про виховання зі слів: “Ти вважаєш: .........? І ти маєш на це право. Я знаю, ти так вважаєш не просто так, такі твої спостереження про життя, такий твій власний сімейний досвід, ти маєш на це право. Але мене дуже турбує, до чого це може призвести…

 

 

Разом з тим, бувають випадки, коли ви не можете змінити ситуацію самотужки – тому слід звертатись за допомогою до психолога. Не можна це залишати просто так, потрібно вживати заходів, оскільки ця ситуація може погіршитись.

08-22-2020 5240

Zoloti

08-19-2020 1782

Zoloti

08-19-2020 1095

Zoloti

08-18-2020 9001

Zoloti

08-13-2020 7109

Zoloti
Привітання Олександра з Днем ангела. Характер імені Олександр.

08-13-2020 18338

Zoloti
14 серпня - Медовий Спас. Як правильно провести день та чого не можна робити

08-12-2020 5559

Zoloti
12 серпня - День молоді. Привітання зі святом

08-09-2020 4499

Zoloti
Перевірений рецепт для прикорму помідорів та інші маленькі хитрощі

08-09-2020 5779

Zoloti
Привітання з Днем будівельника

08-09-2020 8235

Zoloti
Молитва до святителя Пантелеймона, яку читають 9 серпня

08-08-2020 11496

Zoloti

08-08-2020 1152

Zoloti

08-04-2020 3365

Zoloti

08-03-2020 4506

Zoloti

07-29-2020 926

Zoloti
28 липня у віці 33 років, вийшов з соцмереж Алєксандєр Усік. І не повернувся

3171

Zoloti
З Днем ангела Юлії! Найцікавіше про Юлічок: значення імені, походження, характер. Привітання з Днем ангела

07-28-2020 16584

Zoloti
Привітання з Днем ангела Валентини

07-27-2020 19088

Zoloti
Привітання з Днем ангела Володимира

07-27-2020 3947

Zoloti
28 липня - День хрещення Русі. Як відбувалось хрещення та його наслідки

2592

Zoloti
Розвінчано найпопулярніші міфи про секс