Банан – один із найпоширеніших фруктів на планеті (хоча на справді він навіть і не фрукт). В Україні в певний період банани можна купити дешевше за яблука. При тому, сама їхня природа сприяє відсутності стимуляторів росту, консервантів та інших хімікатів.
Представляємо вам цікаві факти про банани:
Банани ростуть на пальмах, які насправді не є деревами. Це трава. Плоди ж не відносяться до категорії фруктів.
Деякі сорти бананів використовують як овочі, вони практично не їстівні без термічної обробки.
В бананах живе один із найотруйніших павуків. Укус його смертельний. Щорічно від його укусів помирає близько 500 людей.
Банан – це ягода. Банани ростуть зв'язками. На одному стеблі може перебувати 300 бананів. Вага такої зв'язки доходить до півтонни. Проте в більшості випадків вона становить 50 кілограмів.
Тривалість дозрівання бананів може бути різною. Все залежить від сорту і клімату, в якому росте рослина. Чим тепліше повітря навколо, тим швидше відбувається дозрівання.
Банани багаті вітаміном В6. В них міститься його навіть більше, ніж в інших фруктах. Хоч банан і не фрукт. Завдяки великому вмісту калію банани часто вживають в їжу спортсмени. Вони додають плоди в коктейлі або їдять в чистому вигляді.
Банани є профілактикою судом.
Банани сприяють утриманню кальцію в організмі. В результаті він не виходить природним шляхом, а залишається. Завдяки цьому відбувається зміцнення кісткової системи.
Ми звикли бачити в магазинах жовті банани. Однак у природі існують плоди та інших квітів. Наприклад, можна зустріти червоні банани. Вони мають ніжну м'якоть. При цьому червоні банани потрібно їсти практично відразу після зривання. Вони погано переносять транспортування і зберігання. Традиційні жовті банани більш витривалі. Вони мають тривалий період зберігання і дозрівають навіть якщо були зірвані ще зовсім зеленим.
Банани – дуже калорійні плоди. Причому сушені ягоди містять навіть більше калорій, ніж свіжозібрані. Свіжі банани на 150% поживніший картоплі.
Найбільш смачними є банани, які були зірвані ще зеленими і дозріли вже в період зберігання.
Банани одні з найпопулярніших на планеті плодів. Лідерство вони поступаються лише апельсинам. Щорічно люди з'їдають понад 100 мільярдів бананів.
Банани не так безпечні, як може здатися на перший погляд. Це найбільш радіоактивна ягода нашої планети. Банан містить ізотоп калію. При помірному споживанні речовина не завдасть шкоди організму. Однак зловживати не варто. Фахівці рекомендують щодня вживати не більше 8 бананів.
Банани часто беруть участь у різних змаганнях. Приміром, чемпіоном з поїдання бананів є естонець, який всього за 180 секунд з'їв 10 бананів. Комусь може здатися, що це смішний результат. Однак на даний момент — це світовий рекорд. Швидше з'їсти плоди ще нікому не вдавалося. Секрет естонця виявився простий. Він їв плоди разом з шкіркою. Тобто не витрачав час на їх очищення.
Листя і стовбури рослини застосовуються при виробництві снастей для морських суден. Продукція відрізняється міцністю і надійністю. Вона може виконувати свої функції протягом десятиліть.
Більшість країн експортерів бананів залишаються найбіднішими країнами світу, а оплата праці із збору урожаю – чи не найменшою.