Мова тіла набагато красномовніша за всі слова. Головне враження про людину складається по тому, як вона себе поводить ніж те, що говорить. Адже людина може говорити безліч розумних та пафосних слів, а поза може говорити абсолютно протилежне, і видавати в людині невпевненість та закомплексованість, зводячи всю промову нанівець.
Надзвичайно важливо зрозуміти «невербальну комунікацію», тому що тіло набагато важче контролювати за слова, і людям набагато легше повірити сигналам тіла співрозмовника, аніж словам. Саме тому ми «відчуваємо» коли людина нам бреше, коли просить вибачення, та не кається.
Тому, вміння контролювати свої рухи є надзвичайно важливим, яке може стати в нагоді у різних ситуаціях.
Міцне рукостискання
Коли ви міцно стискаєте руку при вітанні – це є одним з невербальних сигналів впевненої в собі людини (звичайно щосили стискати руку не варто). Це має бути впевнене рукостискання, не довше 3 секунд, та обов’язково сухою (не спітнілою) рукою.
Зоровий контакт
Зоровий контакт є одним з головних видів комунікації, який означає щирість та правдивість сказаних слів. Впевнена в собі людина не уникає зорового контакту, та сміливо дивиться в очі співрозмовнику.
Відсутність метушні
Впевнені в собі люди не метушаться, не дріботять пальцями, не тереблять нігті та волосся. Ці рухи видають знервований стан людини.
Відкрита поза
Впевнені в собі люди не схрещують руки та ноги. Вільна відкрита поза викликає довіру у співрозмовника.
Успішна поза
Впевнена в собі людина займає стільки простору, скільки їй зручно. Вона поводить себе невимушено, не напружується, не сутулиться. Сидить зручно на стільці, у той же час, як невпевнена людина сутулячись сідає на краєчок стільця, не привертаючи до себе зайвої уваги та забираючи якомога менше місця.
Слідкуйте за своїми рухами, та працюйте над собою. І пам’ятайте, що язик тіла красномовніший за слова.
Автор Софія Таран