Курс валют: $ - 26.1 / 26.5; € - 30.2 / 30.8
Написати в редакцію
X

Дякуємо що ви з нами!

Чому сучасні діти не хочуть вчитися, не вміють чекати і не переносять нудьгу

04-12-2020

1546

 

 

В статті використані нотатки ерготерапевта з багаторічним досвідом роботи з дітьми, батьками та викладачами. За його висновками наші діти стають все гірше в багатьох аспектах.

 

Я чую одне й те саме від кожного вчителя, якого зустрічаю. Як професійний терапевт я бачу зниження соціальної, емоційної та академічної активності у сучасних дітей і водночас — різке збільшення числа дітей зі зниженою здібністю навчатися та іншими порушеннями.

 

Як ми знаємо, наш мозок податливий. Завдяки навколишньому середовищу ми можемо зробити наш мозок «сильнішим» або «слабкішим». Я щиро вірю, що, незважаючи на всі наші найкращі спонукання, ми, на жаль, розвиваємо мозок наших дітей в невірному напрямку.

Чому діти стають все роздратованішими

І ось чому:⠀

 

 

1. ДІТИ ОТРИМУЮТЬ ВСЕ, ЩО ХОЧУТЬ І КОЛИ ХОЧУТЬ


«Я голодний!» — «Через секунду я куплю що-небудь перекусити». “Я хочу пити”. — «Ось автомат з напоями». «Мені нудно!» — «Візьми мій телефон».

Здатність відкласти задоволення своїх потреб — це один з ключових чинників успіху. Ми хочемо зробити наших дітей щасливими, але, на жаль, ми робимо їх щасливими тільки зараз і нещасними — в довгостроковій перспективі.

Уміння відкласти задоволення своїх потреб означає здатність функціонувати в стані стресу.
Наші діти поступово стають менш підготовленими до боротьби навіть з незначними стресовими ситуаціями, що в підсумку стає величезною перепоною для їхнього успіху в житті.

Ми часто бачимо нездатність дітей відкласти задоволення своїх бажань в класі, торгових центрах, ресторанах і магазинах іграшок, коли дитина чує «Ні», тому що батьки навчили його мозок негайно отримувати все те, що вона хоче.

Звичайно, ми хочемо найкращого для дітей, побалувати їх, проте згадайте своїх однолітків, які отримували все й одразу – вони були дратівливими, не могли чогось добиватися та в житті реалізувалися виключно стараннями батьків, які всунули їх в «рибне місце». Якщо ви хочете такої доля для своїх дітей - продовжуйте

 

 

2. ОБМЕЖЕНА СОЦІАЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ


Ми ввесь час зайняті, коли не зайняті- хочемо трішки відпочити. Вже в рік-півтора ми підсаджуємо дітей на мультики, потім на ігри в телефонах/планшетах. Дитина собі зайнята, нам не заважає, та й ігри розвиваючі – заспокоюємо ми себе. Проте дитина має мати живе спілкування. Спочатку – взаємодію з батьками, рольові ігри. 
Змалку дитина має знайомитись із навколишнім світом, іншими дітьми. Не потрібно чекати 4-5-річного віку, щоб дитина вчилась товаришувати з іншими – це вже пізно. 
Малеча от-от навчилась ходити – нехай сама вчиться знайомитись з іншими, ваша ж роль не заважати. 
Окрім ігор з іншими дітьми обов’язково мають бути ігри з батьками, не ферма на телефоні, а гра в ферму з живими іграшками на батьку чи матері конячці.

Чому діти стають все роздратованішими

 

3. МИ ВСЕ РОБИМО ЗАМІСТЬ ДІТЕЙ


Ми намагаємося захистити дітей від усього. Вирішувати за них їхні проблеми, створити ідеальний безтурботний світ. В результаті, коли діти приходять у школу і настає час для письма, вони відповідають: «Я не можу, це занадто складно, занадто нудно». Чому? Тому що працездатний «м’яз» не тренується нескінченними веселощами. Він тренується тільки під час роботи.

Чому б змалку не привчати малечу допомагати в кухні – це вивчення багатьох слів, мілка моторика рук, нові відчуття. Чому б окрім ігор не брати дітей допомагати на городах, у прибиранні кімнат.

Окрім веселощів дитина має розуміти, що існує робота, потрібно щось вивчати, майструвати. Звичайно, з дітьми все робиться довше, проте ж результат вас порадує

 

 

4. ГАДЖЕТИ та ТЕХНОЛОГІЇ


Гаджети стали безкоштовними няньками для наших дітей, але за цю допомогу потрібно платити. Ми розплачуємося нервовою системою наших дітей, їх увагою і здатністю відкласти задоволення своїх бажань.

Повсякденне життя в порівнянні з віртуальною реальністю нудне.

Коли діти приходять в клас, вони стикаються з голосами людей та адекватною візуальною стимуляцією на противагу графічним вибухам і спецефектам, які вони звикли бачити на екранах.

Після годин віртуальної реальності дітям все складніше обробляти інформацію в класі, тому що вони звикли до високого рівня стимуляції, який надають відеоігри. Діти не здатні обробити інформацію з більш низьким рівнем стимуляції, і це негативно впливає на їхню здатність вирішувати академічні завдання.

Технології також емоційно віддаляють нас від наших дітей і наших сімей. Емоційна доступність батьків — це основна поживна речовина для дитячого мозку. На жаль, ми поступово позбавляємо наших дітей цього.

Відеоігри побудовані так, щоб заохочувати дітей, там динамічні сюжети, яскраві спецефекти, дитина завжди головний герой, перебуває у центрі подій та не може програти.

Це не підготовка до реального життя, - це віртуальний світ, який набагато приємніший ніж реальний

 

 

5. ДІТИ НЕ РОБЛЯТЬ СВОЇХ ПОМИЛОК


Ми намагаємося уберегти дітей від усіх небезпек: не бери ніж, молоток в руки, можеш поранитись, тут я за тебе відріжу, не роби того, не роби сього. В результаті діти звикають, що за них приймають рішення, вони роблять те що на 100% безпечне та не містить елементів відповідальності. Діти ростуть, але в наших очах вони все одно діти і коли їхні однолітки вже зовсім самостійні, діти, чиї батьки за них все робили бояться самі сходтити отримати паспорт, записатись на секцію, прийняти якесь рішення. 

Чому діти стають все роздратованішими

 

БІЛЬШЕ ПРО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ:


Наші діти знають, чого хочуть, але їм важко робити те, що необхідно для досягнення цієї мети. Це призводить до недосягнення цілей і залишає дітей розчарованими.

виховання дітей ТРЕНУЙТЕ ЇХ МОЗОК!


Ви можете тренувати мозок дитини та змінити її життя так, що вона буде успішною в соціальній, емоційній і академічній сфері.

Ось як:

 

1. НЕ БІЙТЕСЯ ВСТАНОВЛЮВАТИ РАМКИ


Діти потребують їх, щоб вирости щасливими та здоровими.

— Складіть розклад прийому їжі, часу сну і часу для гаджетів.

— Думайте про те, що добре для дітей, а не про те, чого вони хочуть або не хочуть. Пізніше вони скажуть вам спасибі за це.

— Виховання — важка робота. Ви повинні бути креативним, щоб змусити їх робити те, що добре для них, хоча більшу частину часу це буде повна протилежність тому, чого їм хочеться.

— Дітям потрібні сніданок і поживна їжа. Їм необхідно гуляти на вулиці й лягати спати вчасно, щоб на наступний день прийти в школу готовими вчитися.

— Перетворіть те, що їм не подобається робити, у веселощі, в емоційно-стимулюючу гру.

 

 

2. ОБМЕЖТЕ ДОСТУП ДО ГАДЖЕТІВ І ВІДНОВІТЬ ЕМОЦІЙНУ БЛИЗЬКІСТЬ З ДІТЬМИ


— Подаруйте їм квіти, посміхніться, залоскочіть їх, покладіть записку в рюкзак або під подушку, здивуєте, витягнувши на обід зі школи, танцюйте разом, повзайте разом, бийтеся подушками.

— Влаштовуйте сімейні вечері, грайте в настільні ігри, вирушайте на прогулянку разом на велосипедах і гуляйте з ліхтариком ввечері.

 

Чому діти стають все роздратованішими

3. НАВЧІТЬ ЇХ ЧЕКАТИ!


— Нудьгувати — нормально, це перший крок до творчості.

— Поступово збільшуйте час очікування між «я хочу» і «я отримую».

— Намагайтеся не використовувати гаджети в машині й ресторанах і навчіть дітей чекати, розмовляючи або граючи.

— Обмежте постійні перекуси.

 

 

4. НАВЧІТЬ СВОЮ ДИТИНУ ВИКОНУВАТИ МОНОТОННУ РОБОТУ З РАННЬОГО ВІКУ, ОСКІЛЬКИ ЦЕ ОСНОВА ДЛЯ МАЙБУТНЬОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ


— Складати одяг, прибирати іграшки, вішати одяг, розпаковувати продукти, заправляти ліжко.

— Будьте креативними. Зробіть ці обов’язки веселими, щоб мозок асоціював їх з чимось позитивним.

 

 

5. НАВЧІТЬ ЇХ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК


Навчіть ділитися, вміти програвати й вигравати, хвалити інших, говорити «спасибі» і «будь ласка».

Виходячи з мого досвіду роботи терапевтом, можу сказати, що діти міняються в той момент, коли батьки змінюють свої підходи до виховання.

Допоможіть своїм дітям досягти успіху в житті шляхом навчання і тренування їх мозку, поки не стало пізно.
 

 

Намагайтесь поводитись із дітьми як з дорослими. Дайте їм трішки свободи, дайте почувати відповідальність. Намагайтесь більше часу проводити із дітьми, визнавайте свої помилки.  Не дозволяйте собі порушувати встановлені вами ж правила перед дітьми.

08-22-2020 5327

Zoloti

08-19-2020 1805

Zoloti

08-19-2020 1099

Zoloti

08-18-2020 9246

Zoloti

08-13-2020 7139

Zoloti
Привітання Олександра з Днем ангела. Характер імені Олександр.

08-13-2020 18944

Zoloti
14 серпня - Медовий Спас. Як правильно провести день та чого не можна робити

08-12-2020 5756

Zoloti
12 серпня - День молоді. Привітання зі святом

08-09-2020 4507

Zoloti
Перевірений рецепт для прикорму помідорів та інші маленькі хитрощі

08-09-2020 5903

Zoloti
Привітання з Днем будівельника

08-09-2020 8368

Zoloti
Молитва до святителя Пантелеймона, яку читають 9 серпня

08-08-2020 12341

Zoloti

08-08-2020 1243

Zoloti

08-04-2020 3807

Zoloti

08-03-2020 4546

Zoloti

07-29-2020 935

Zoloti
28 липня у віці 33 років, вийшов з соцмереж Алєксандєр Усік. І не повернувся

3202

Zoloti
З Днем ангела Юлії! Найцікавіше про Юлічок: значення імені, походження, характер. Привітання з Днем ангела

07-28-2020 16780

Zoloti
Привітання з Днем ангела Валентини

07-27-2020 20374

Zoloti
Привітання з Днем ангела Володимира

07-27-2020 4209

Zoloti
28 липня - День хрещення Русі. Як відбувалось хрещення та його наслідки

2600

Zoloti
Розвінчано найпопулярніші міфи про секс