Дивлячись на карту зараження коронавірусом кидається в очі, що ним хворіють в основному у розвинених країнах. В більшості країн Африки, Південної Америки його не зафіксовано.
Можливо це зв’язано із тим, що джерелом коронавірусу став Китай, країни ж «третього світу» мають менше зв’язків із КНР, тому на даний час епідемії вийшло уникнути. Проте сумнівною є статистика із Монголії, Казахстану, країн центральної Азії - де взагалі не виявлено жодного хворого на коронавірус, хоча вони мають спільний кордон, який щодня перетинають сотні тисяч осіб. Така ж сама ситуація із Росією, де на далекому Сході не виявлено жодного факту коронавірусу.
Скоріш за все існує інша, серйозніша причина, - країни третього світу просто не фіксують випадки захворювання, або ж їх зумисно замовчують. З Росією все зрозуміло, «економічно невигідна мати», - навіть якщо розпочнеться епідемія, - всі не вимруть, головне щоб залишились нафта та газ.
Боротьба із коронавірусом – це величезні затрати, - потрібно обладнувати медичні заклади, впроваджувати карантин, - що різко б’є по економічному потенціалу та, що саме головне, - пояснювати населенню чому не було вжито адекватних заходів для боротьби з епідемією вчасно. Звичайно, простіше замовчувати масштаби трагедії. Тому в країнах із тоталітарним режимом, підконтрольними владі ЗМІ, відсутністю громадянського суспільства об’єктивний стан захворювання на коронавірус не показується.
Постає питання: до якого типу країн відносимося ми? Україні пощастило, що в нас лише один випадок захворювання на коронавірус, чи влада замовчує реальну ситуацію задля збереження рейтингів, або ж у зв’язку із відсутністю розуміння та чіткого плану боротьби із недугом.
Вчора в Київ прибуло 2 авіарейси із півночі Італії (де високий рівень захворюваності на коронавірус) – осіб що прилетіли не було поміщено на карантин. На кордоні із Польщею, Словаччиною, Угорщиною, - де виявлено непоодинокі випадки коронавірусу не ведеться облік осіб, які в’їжджають в Україну, в яких вони регіонах перебували та чи мали потенційні контакти із захворілими. В Києві особам, які повернулись із-за кордону дозволяється оформляти лікарняний на дому (в разі підозри на ГРВ). Карантин у себе в квартирі – це не карантин.
Ми не хочемо сіяти паніку, але зважаючи на вищевказані факти стає зрозумілим, що наша країна не готова до карантину, не готова розміщувати людей із підозрою на коронавірус у спеціальних боксах, наша країна не веде дієвих профілактичних заходів для непоширення коронавірусу.
Влада грає в мовчанку, таку ж як із війною на Донбасі, - щодня йдуть обстріли, гинуть наші захисники, але влада робить вигляд, що все нормально.
автор Олександр Ткачук