Лінощі – це те з чим ми боримося кожного дня (або потураємо). Що змушує нас перевести будильник на 15 хв, подивитись телевізор замість пробіжки, зайвий раз непоприбирати в кімнаті, недоробити роботу? Все це змушують нас робити лінощі. Лінощі присутні кожному з нас і це природньо. Лінощі – це наш механізм збереження енергії. Ще за часів збиральництва та полювання лінощі дозволяли зберігати енергію до наступного прийому їжі, який міг бути через кілька днів. Лінощі допомагали заощадити енергію та відкласти її на потім ( по простому - ожиріння). Проте зараз замість того щоб пізнавати світ, себе, читати книги, реалізовувати стартапи лінощі перетворюють нас на безвольних людей, які ввесь час сидять в гаджетах та дивляться серіали.
Як боротися із лінощами
Боротися з лінощами надзвичайно складно, оскільки це постійний процес. Не можна побороти лінь один раз і забути про неї. Але є досить дієві методи:
- Потрібно побороти лінощі як звичку. Будь-яка звичка формується впродовж повторювання дії протягом 3 тижнів, щоб побороти звичко потрібно значно більше часу – 6-8 тижнів.
- Складіть графік справ на день - тиждень, обов’язково його виконуйте.
- Самотужки бороти лінощі складно, - заручіться підтримкою близьких, друзів. Проаналізуйте свій звичайний день, чи витрачаєте час в пусту, що заважає робити більше справ придумайте як це виправити.
- Викиньте телевізор, обмежте час перебування у соцмережах до 10 хв на день.
- Припиніть грати ігри на телефоні/комп’ютері – це 100% марна трата часу. Маєте вільну хвилинку по дорозі на роботу – прочитайте книгу.
Наш найбільший ворог – це ми самі. В тебе, Ілона Маска, Марка Цукенберга та Джека Ма є одне спільне – в кожного з вас в добі 24 години. Вибирай, що тобі важливіше: онлайн ігри, телесеріали та токшоу, просиджування у соцмережах чи самовдосконалення, рух вперед та зміна цього світу на краще.
Автор Саша Квашук