На фото медсестри з Італії та Китаю в пік епідемії коронавірусу. Їм важко, робота в край небезпечна, але вони не покладають рук. Не приведи Господь епідемії в Україні, проте якщо це станеться, - наші медсестри не покинуть роботи і будуть наражати себе на небезпеку заради порятунку інших, але невже ми не можемо заздалегідь подбати про їхній добробут, зарплатню, соціальне забезпечення та медичне страхування?
Станом на 15 березня зареєстровано понад 135 тис. випадків захворювання на коронавірус, з них більше 75 тис – за межами КНР у 136 країнах світу. В Україні зареєстровано 3 випадки захворювання на коронавірус 1 на жаль, летальний. Разом з тим, з підозрою на коронавірус звертались 79 осіб, 64 проби на коронавірус показали негативний результат, 3 випадки підтверджено та ще 12 поки що в очікувані результатів.
На даний час Україну, можна сказати коронавірус оминає стороною, можливо через погані дороги. Можливо – боїться націоналістів. Україна на карантині. Садочки школи закриті, в режимі «онлайн» навчаються студенти. Проте в «онлайн» не можуть перейти наші медики, які їдучи на виклик не здогадуються чи їдуть на звичайну простуду, ГРЗ чи на підозру коронавірусу. Медичні працівники не можуть залишитись вдома та перечекати.
Суха статистика в 3 випадки захворювання на коронавірус та 79 повідомлень не передає величезної роботи, яка стоїть за перевіркою цих фактів. Разом з тим, люди, які кожного дня наражають себе на небезпеку захворіти, допомагаючи іншим отримують заробітну плату в 3600 гривень, багатьох з них переведено на 0.25, 0.5 ставки через особливості штатного розпису в лікарнях та економію коштів.
3600 гривень в місяць за порятунок життів – це справедливо? Невже наша держава із багатими природніми ресурсами, чорноземами, вигідним географічним становищем не може подбати про достаток тих, хто щодня рятує чиїсь життя, стикається із вірусними інфекціями, виїжджає на термінові виклики, ДТП, коли після побаченого та пережитого картини страхіть спливають ще не один місяць?
Ви готові ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своїх рідних за 3600 грн/місяць? А чому це мають робити медсестри, фельдшери та лікарі? Можливо час (хоча із великим запізненням) переглянути державну політику щодо матеріального забезпечення медичного персоналу?
У відеозверненні Президент України Володимир Зеленський повідомив, що будуть премії залученим до боротьби із коронавірусом. Але окрім коронавірусу існують й інші, не менш небезпечні інфекції, з якими стикається медичний персонал. А операції, які тривають по 16-26 годин, вони без медсестер також не проходять! Потрібно припиняти гратись у «прибуткові лікарні» та залишати медзаклади на самофінансування. Не можна закривати лікарні, коли смертність в Україні найвища з усіх Європейських країн, а середній вік життя – найнижчий. Не можна закривати туберкульозні, психоневрологічні диспансері. Не потрібно дивитись на «економічно невигідну мать» ми не Росія, в Україні повинне цінуватись життя та здоров’я кожного. Лікарня – це не бізнес а право на надання гідної медичної допомоги закладено в основному нашому законі – Конституції України.
також, дізнайтесь шокуючі фейки про коронавірус за посиланням https://zoloti.com.ua/shokuyuchij-visnovok-vchenih-koronavrus-omina-kurtsv-fejk/
та адреси де можна здати аналізи на коронавірус і номери колцентрів https://zoloti.com.ua/de-mozhna-zdati-testi-na-koronavrus-bezkoshtovno-telefoni-garyacho-ln-ta-mstsya-dlya-samozolyats/
автор Олександр Ткачук