Курс валют: $ - 26.1 / 26.5; € - 30.2 / 30.8
Написати в редакцію
X

Дякуємо що ви з нами!

5 фраз, які ніколи не можна говорити дитині

04-29-2020

3627

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!

                          Т.Г.Шевченко

 

 

Будь-яке необережно випущене слово може вразити на вс життя, особливо дитину. Деякі батьки не замислюються, чому їхня активна та безстрашна дитина в 5- років стає замкнутою та заляканою. В більшості випадків винні, здавалося б безневинні фрази.

 

 

Ми підібрали 5 найбільш небезпечних фраз, які психологи ні до виттям разі не радять говорити дитині, яка б ситуація не склалася.

 


Однозначно, що при будь-якому приводі дитині слід говорити слова підтримки, похвали і співчуття. Адже якщо дорослі вже навчилися критично сприймати чужі слова, слова, сказані дитині її батьками, немов би записують певну програму в «системну область жорсткого диска», від якої багато в чому буде залежати, як складеться його подальше життя. Деякими словами слід користуватись із великою обережністю. 

 

виховання дитини, 5 фраз які не можна казати

1. «Не говори дурниці!»

Варіанти: «Не неси нісенітницю», «Вистачить базікати дурниці».

Чому не можна. Подібними фразами ви даєте дитині зрозуміти, що його слова для вас не важливі. На відміну від дорослих, діти ніколи не кажуть «дурницю». Все, що вам вирішив сказати малюк, важливо для нього, яким би смішним або дурним вам це не здавалося, навіть якщо дитина повторює це разів з десять. До чого дивуватися, якщо потім дитина перестане довіряти вам і у нього з'являться від вас секрети?


Чим замінити. Замість того щоб відмахуватися від дитини, вислухайте його. Якщо малюк розповідає про якесь своє відкриття, порадійте разом з ним. Якщо про проблему — спробуйте знайти рішення. В крайньому випадку попросіть його розповісти вам свої думки пізніше, але обов'язково самі поверніться до цієї розмови в самому недалекому часу, як це стане можливим. Навіть якщо це повна нісенітниця – намагайтесь пояснити так щоб дитина усвідомила свою неправоту а прикладах, а не через авторитет вашого підвищеного голосу и обіцяного ремня.

 

 


2. «Бери, тільки відчепися».

Варіанти: «Тримай і залиш мене в спокої», «Бери і не заважай мені більше».

Дитині важлива не просто річ – телефон, планшет, часникодавка чи пульт, їй важливо робити щось разом із вами. Навіть якщо дитиа грає у відео гру їй приємніше буде якщо ви спостерігатимете

Чим замінити. Якщо бажане дійсно шкідливо чи не до часу — спробуйте пояснити дитині, чому вона не може негайно отримати бажане. Цим ви покажете їй, що сприймаєте його прохання серйозно, але для відмови існують вагомі причини. Якщо ж у вас є можливість поступитися, набагато краще, якщо ви хоча б позбудетеся від слова «відчепися».


Якщо ви працюєте вдома – розробіть графік, за яким батьків слід не турбувати і в якому обов’язково є час для спільних розваг.

 

 

 

3. «Ти не зможеш, дай краще я».


Варіанти: «У тебе не вийде», «Кинь це, все одно не зможеш».

Не робіть за дитину складну роботу - краще допоможіть їй. Тут негативний ефект двоякий. З одного боку, відмовляючи дитині навіть у праві на спробу, показуєте дитині що вона нічого не вміє та ні на що не здатна. Результат називається в психології «вивченої безпорадності» — коли людина заздалегідь упевнений у своїй нездатності щось зробити чи змінити. З іншого ж боку ви привчаєте дитину до того, що будь-яку роботу за нього виконає тато/мама. Це вчить безвідповідальності та бажання перекладати свої проблеми на інших. І як ви після такої поведінки хочете виховати самостійну людину із якостями лідера?

Чим замінити. Якщо ви бачите, що малюк береться за непосильне для нього завдання, то найкраще буде сказати: «Давай я тобі допоможу» або «Давай зробимо це разом», або ж «ти ще занадто маленький/ка для такого, але давай спробуємо». Або дозвольте дитині допомагати вам. Якщо ж це неможливо, наприклад, дитина рветься полагодити електропроводку, поясніть, що це небезпечно.

 

виховання дитини, 5 фраз які не можна казати

 

4. «Інші діти вміють, а ти ні».


Варіанти: у слова «вміють» може бути багато варіантів (слухаються, добре навчаються, впоралися, знають, чого досягли).

Чому не можна. Змушуючи дитину відчувати себе гірше за інших, ви закладаєте в неї комплекс неповноцінності. Деякі люди вважають, що таким чином вони стимулюють малюка стати краще. Але навіть не з усіма дорослими ця тактика працює. Що стосується дитини — це дуже поганий мотиватор.


Дитина хоче бути найкращою для вас і вона має повне на це право. Навіть якщо у неї щось не вдається – це ваша дитина, яку ви любите понад усе на світі і дитина саме це має розуміти.


Чим замінити. Вам би сподобалось, якби дитина сказала: батько Сергія 30 разів підтягується на турнику а ви ні, чи мама Оленки краще заплітає косічки ніж ти? Отож. Таку фразу потрібно раз і назавжди викинути з лексикону. Хочете, що бдитина так само грала у футбол як сусідський хлопчик – поясніть їй що вона це може зробити після наполегливих тренувань, оскільки нічого без тренувань та старань не дається, і тренуйте її.

 

 

 

5. «Бачити тебе не хочу».

Варіанти: «Іди з очей геть», «Скільки можеш мені набридати».

Не кажіть дитині Очі б мої тебе не бачили.

Чомуму не можна. Ці Слова показують дитині, що вона і її проблеми батькам не потрібні. Іноді батьки таким чином намагаються уникнути конфлікту, який назріває, але це не тільки не вирішує проблему, а навпаки, посилює її.

Чим замінити. Потрібно слухати дітей, допомагати їм. А в конфліктних ситуаціях, які неминучі, застосовувати інші педагогічні методи.


Виховання дитини це складний процес який займає багато часу. Ви мали це усвідомлювати до планування дитини, тому ваш обов’язок любити дитину, бути її опорою, другом та захистом. Жоден із пунктів легко не дається і не діятиме одразу. Почніть із себе, проаналізуйте свої помилки. Більшість неврозів, невдач та психологічних травм отримуються в дитинстві. Ви точно не хочете такого для своїх дітей, тому будуйте взаємини на дружбі, любові та взаємоповазі і у вас все вийде!

 

 

 

Софія Таран
 

 

08-22-2020 5327

Zoloti

08-19-2020 1805

Zoloti

08-19-2020 1099

Zoloti

08-18-2020 9246

Zoloti

08-13-2020 7139

Zoloti
Привітання Олександра з Днем ангела. Характер імені Олександр.

08-13-2020 18944

Zoloti
14 серпня - Медовий Спас. Як правильно провести день та чого не можна робити

08-12-2020 5756

Zoloti
12 серпня - День молоді. Привітання зі святом

08-09-2020 4507

Zoloti
Перевірений рецепт для прикорму помідорів та інші маленькі хитрощі

08-09-2020 5903

Zoloti
Привітання з Днем будівельника

08-09-2020 8368

Zoloti
Молитва до святителя Пантелеймона, яку читають 9 серпня

08-08-2020 12341

Zoloti

08-08-2020 1243

Zoloti

08-04-2020 3807

Zoloti

08-03-2020 4546

Zoloti

07-29-2020 935

Zoloti
28 липня у віці 33 років, вийшов з соцмереж Алєксандєр Усік. І не повернувся

3202

Zoloti
З Днем ангела Юлії! Найцікавіше про Юлічок: значення імені, походження, характер. Привітання з Днем ангела

07-28-2020 16780

Zoloti
Привітання з Днем ангела Валентини

07-27-2020 20374

Zoloti
Привітання з Днем ангела Володимира

07-27-2020 4209

Zoloti
28 липня - День хрещення Русі. Як відбувалось хрещення та його наслідки

2600

Zoloti
Розвінчано найпопулярніші міфи про секс