Курс валют: $ - 26.1 / 26.5; € - 30.2 / 30.8
Написати в редакцію
X

Дякуємо що ви з нами!

2 серпня День вшанування пам'яті Пророка Іллі

08-01-2020

4773

Вважається, що пророк Ілля, який вознісся на небо на вогняній колісниці, "завідує" дощами і блискавками.

 

 

Історія свята

 

Це не тільки церковне свято багате на традиції і прикмети. Зазначимо, що католицька церква вшановує пам'ять пророка взимку - 16 лютого. Дівчата віддавна просили у пророка Іллі хорошого чоловіка, а селяни – дощів під час посухи. Також молитва, звернена до нього, допомагає досягти успіху в будь-якій справі і позбутися хвороб. Варто нагадати, що за часів язичництва слов'яни 2 серпня відзначали Перунів день - бога грому і військової доблесті. Але після хрещення Русі його «переписали» на День пам'яті пророка Іллі - володаря грому, небесного вогню, дощу, врожаю, родючості і воїнів. Ілля — «грізний святий». Вважається, що він несеться небесами на колісниці, пускаючи блискавки у тих, хто не бажає дотримуватись закону Божого.

 

 

Відзначення Дня Іллі

 

У православних храмах 2 серпня моляться і проводять богослужіння в ім'я пророка Іллі. У наших предків були свої традиції та звичаї на Іллі: у цей день сусідні села влаштовували спільні трапези. Крім того, в це свято було прийнято роздавати їжу бідним та безпритульним.День Іллі

 

Ільїн день – церковний день пам’яті пророка Іллі і традиційне народне свято слов’ян, греків, грузин та інших православних народів. 

У слов’ян пророк Ілля належить до найбільш шанованих святих, поряд з Миколаєм Чудотворцем. Його вважають захисником чистої віри та покровителем вірних Господу. Крім того, Ілля зцілював хворих та допомагав нужденним.

За Біблійними легендами, він не помер, а був піднесений живим на небеса.

 

Хто такий Порок Ілля

 

“У тілі ангел, пророків основа, другий предтеча пришестя Христового – Ілля славний, з висоти зіслав Єлисеєві благодать недуги відганяти і прокажених очищати.Тому й на тих, що почитають його, зливає зціління. Пророче і провидче великих діл Бога нашого, Іллє великоіменитий, вістуванням твоїм Ти встановив водоточні облаки. Моли за нас єдиного Чоловіколюбця”

 

Святий пророк Ілля народився у м. Фесфії (Тесвії) Галаадській за 900 років до Різдва Христового. Ім’я, яке батьки дали синові (Ілля означає “мій Бог – Ягве”) визначило все його життя. З малих літ він присвятив себе Богові, поселився в пустелі й жив у молитві й суворому пості. О тій порі царем Ізраїлю був Ахав, який закликав людей поклонятися ідолам (Ваалові). Прихильницею ідолопоклонства була й цариця Єзавель. Серед тих ізраїльських сміливців, які виступали проти цього був Ілля. Він ревно молився, закликав людей покаятися і повірити в Єдиного Бога. Бачачи духовну загибель свого народу, Ілля переконував царя навернутися, пророкував нещастя для народу, якщо той не схаменеться. Коли цар не послухався слів пророка, настала трирічна засуха, що спричинила голод у країні. І лише за молитвами святого пророка Іллі на спраглу землю знову впав дощ.

 

 

Ілля зазнав чимало переслідувань від ідолопоклонників. Коли він збирався вмирати, то дізнався, що Бог живим забере його на небо. Так і сталося. Товариш Іллі та інші свідки бачили як з’явилася вогняна колісниця і ангели підняли Святого на небо. Саме так зображають Іллю іконописці – на вогненній колісниці, запряженій четвіркою крилатих коней, що возноситься в небеса.

 

 

Під час земного життя Ісуса Христа, пам’ятаючи про чудеса Іллі, іудеї сприймали сина Божого за пророка. А в час Преображення Господнього на горі Фавор Ілля разом з Мойсеєм розмовляли з Господом. В тропарі свята святий Ілля трактується як “Ангел тілесний, твердиня пророків, другий предтеча Христового пришестя…”

 

 

Традиції свята

 

З давна побутує звичай у цей день не випускати на вулицю собак, кішок і не впускати домашніх улюбленців, щоб злі духи не вселилися в них.

 

Селяни діставали рушниці, щоб дати відсіч нечистій силі вселився в вовків, лисиць та інших звірів.

Рибалки в цей день викидали спійману під час грози рибу з червоними очима, вірячи, що в ній знайшли тимчасовий притулок чорти.

 

Бабусі вчили онуків при грозі щільно закривати двері, завішувати вікна, перед іконою запалювати або лампадку, або свічку, перехрестити себе і все навколо, благаючи Іллю-пророка позбавити їх сім'ю від трясучий грому, від летючої стріли.

 

 

Що категорично забороняється робити

 

В народі вірять, після свята Іллі краще не купатися у відкритих водоймах. Вважається, що свято символізує настання осіннього періоду.

Не можна в Ільїн день працювати в полі, бо пророк може покарати своїм вогнем.

Не можна під час грози стояти під деревом, веселитися.

Не можна в цей день лаятися, лихословити і допускати погані помисли.

 

 

Що треба робити

 

Наші предки вірили, якщо на свято піде дощ і люди встигнуть умитися ним, цим можна назавжди позбавити себе від пристріту і хвороб.

Також дощову воду в цей день запасають про запас, щоб потім користуватися нею в лікувальних цілях.

Дивитися, куди блискавка б'є. За повір'ям, у тому місці, куди вона вдарить, може бути захований скарб.

Доглядати бджіл.

 

 

Народні прикмети

 

У цей день не пускають в будинок кішок і собак, щоб не було в сім'ї людей, уражених громом і блискавкою. 

Якщо на Іллю дощ з громом - голова болітиме. 

Ілля Пророк - косовиці термін! 

Яка погода на Іллю, така буде і на Воздвиження. 

Глухий грім - до спокою, гучний грім - до сварки. 

Грім гримить гучно, але не різко - до негоди. 

На Іллю до обіду літо, а після обіду - осінь. 

Хто потрапив в Ільїн день під дощ - весь рік здоровий буде. 

З Ільїна дня ніч довга: працівник висипається, а коні наїдаються. 

Не можна працювати на Ільїн день в полі - урожай згорить.

 

Молитва пророка Іллі

 

Святий пророче Божий Іліє, моли про нас Чоловіколюбця Бога, нехай дасть нам, рабам Божим (імена) покаяння за гріхи наші, і всесильною Своєю благодаттю нехай допоможе нам шлях істинний стати  і в боротьбі з пристрастями і похотями нашими нехай укріпить нас;  да усадить в серця наші дух смирення і лагідності, дух братолюбства і любові, дух терпіння і цнотливості.  Відверни від нас заступництвом твоїм праведний гнів Божий, даруй модрість та терпіння узріти милість Божу та пройти шлях, написаний нам. Захисти Святий пророче в бою і в негоді, від води та сатани, даруй можність та силу.  Амінь.

 

День пророка Іллі

автор Зоряна Ткач

 

 

08-22-2020 5327

Zoloti

08-19-2020 1805

Zoloti

08-19-2020 1099

Zoloti

08-18-2020 9246

Zoloti

08-13-2020 7139

Zoloti
Привітання Олександра з Днем ангела. Характер імені Олександр.

08-13-2020 18944

Zoloti
14 серпня - Медовий Спас. Як правильно провести день та чого не можна робити

08-12-2020 5756

Zoloti
12 серпня - День молоді. Привітання зі святом

08-09-2020 4507

Zoloti
Перевірений рецепт для прикорму помідорів та інші маленькі хитрощі

08-09-2020 5903

Zoloti
Привітання з Днем будівельника

08-09-2020 8368

Zoloti
Молитва до святителя Пантелеймона, яку читають 9 серпня

08-08-2020 12341

Zoloti

08-08-2020 1243

Zoloti

08-04-2020 3807

Zoloti

08-03-2020 4546

Zoloti

3202

Zoloti
З Днем ангела Юлії! Найцікавіше про Юлічок: значення імені, походження, характер. Привітання з Днем ангела

07-28-2020 16780

Zoloti
Привітання з Днем ангела Валентини

07-27-2020 20374

Zoloti
Привітання з Днем ангела Володимира

07-27-2020 4209

Zoloti
28 липня - День хрещення Русі. Як відбувалось хрещення та його наслідки

2600

Zoloti
Розвінчано найпопулярніші міфи про секс

07-24-2020 1669

Zoloti
10 способів зробити своє життя щасливішим. Золоті слова